loading

اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش چیست؟

اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش

اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش


عکاسی صنعتی چیست؟ چرا کسب و کارها باید از عکاسی صنعتی برای نمایش محصولات خود استفاده کنند؟ اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش چیست؟ داشتن یک ویترین حرفه ای و شیک چقدر در جلب اعتماد مشتریان موثر است؟ با این مقاله استودیو رابین همراه باشید:

در افزایش فروش
_

اهمیت عکاسی صنعتی

_

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی مانند عکاسی فشن، فریبنده و مانند عکاسی خیابانی، ساده نیست. اما بسیار جالب، مهم و چالش برانگیز است.

از نظر مفهومی، عکاسی صنعتی به عکاسی کردن از تجهیزات، محصولات، ماشین‌آلات و گاها عکاسی از کارگران و مقامات یک شرکت اطلاق می‌شود. با این حال در بیشتر اوقات، سوژه‌های اصلی، ماشین‌آلات بزرگ، ایستگاه ترمینال گاز یا سد آبی هستند.

یکی از دلایلی که شرکت‌ها از عکاسی صنعتی استفاده می‌کنند، نیاز به داشتن یک وب سایت خوب است. این وب سایت در واقع ویترین محصولات و خدمات آنهاست. مطمئنا این عکس‌ها می‌تواند در قالب کاتالوگ، بروشور و پوستر نیز چاپ شود. اما حضور قدرتمند در دنیای مجازی، برای رشد شرکت‌ها در جامعه مجازی محور ما ضروری است. عکاسان صنعتی وظیفه زنده نگاه داشتن ویترین شرکت‌ها، با عکاسی از محصولات آنها را دارند.

مثال هایی از عکاسی صنعتی

بیشتر عکس هایی که توسط عکاسان صنعتی گرفته شده است بر روی بخش های تولید و صنعتی تمرکز می کنند. در اکثر موارد، سوژه‌ها فقط  تجهیزات و ماشین آلات هستند. با این حال مواردی هم وجود دارد که در آن کارگران و پرسنل شرکت نیز در عکس گنجانده می‌شوند.

اینها نمونه‌هایی از سوژه‌های عکاسی صنعتی هستند:

  • جوشکاران در محل کار
  • کارگران در یک کارخانه کشتیرانی
  • کارگران داخل یک کارخانه
  • رآکتورهای هسته ای
  • تجهیزات تصفیه آب
  • کارخانخه ای در حال تولید و پردازش
  • تراکتورها
  • سدها
  • اوپراتورهای پرسکاری فلز هنگام کار
  • خط تولید یا خط مونتاژ در کارخانه
بیشتر بخوانید  راهنمای جامع تکنیک های سئو سایت در سال 1397
اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش چیست؟

اهمیت عکاسی صنعتی چیست؟

در دنیای کسب و کار امروز، هر عکس به اندازه هزار کلمه می‌ارزد. همه چیز، از وب سایت گرفته تا بروشور و تبلیغات تلویزیونی، برای  رساندن پیام آن کسب و کار، نیاز به عکس‌های با کیفیت دارند. عکاسی صنعتی یکی از زمینه‌های تخصصی عکاسی است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد با مشتریان خود تعامل کنند. همچنین محصولات، خدمات و دستاوردهای خود را در معرض نمایش مشتریان و شرکت‌های دیگر بگذارند. این عکس‌ها نه تنها باید تمیز و عالی باشند، بلکه باید مفهوم کالا و کارکرد آن را در کسری از ثانیه به مخاطب منتقل کنند. به همین دلیل است که عکاسی صنعتی نیاز به عکاسانی با چندین سال تجربه دارد تا بتوانند به بهترین شکل، محصول یا خدمات شما را به معرض نمایش بگذارند.

اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش چیست؟

یک عکاس حرفه ای قادر است عکس‌هایی جذاب بگیرد. به طوری که همه چیز را از هر زاویه‌ای که میخواهید نمایش دهد. در این صورت هیچ سوالی برای فردی که به عکس نگاه می‌کند باقی نمی‌گذارد. او به تمام جزئیات توجه داشته و می‌تواند حس مشتریان را برای خرید محصول شما برانگیزد. این بدان معنی است که عکس‌ها باید به یک اثر هنری نزدیک باشند تا صرفا یک عکس خوب!

به طور مثال، یک عکاس ماهر، از یک نوار نقاله ساده و روتین، با تمرکز بر نقاطی خاص و محو کردن پس زمینه؛ عکسی می‌گیرد که کاملا ایجاد علاقه و حس خواهد کرد. این عکس‌ها زمانی که در تبلیغات تجاری استفاده می‌شوند، داستان روند کار محصول را شرح می‌دهند.

بیشتر بخوانید  5+1 ترفند افزایش فالوور اینستاگرام + معرفی یک ابزار کاربردی

اهمیت عکاسی صنعتی در ارتقای تصویر برند شما

جدا از پوسترها و بروشورهای فیزیکی، عکس‌های خوب، تصویر حرفه‌ای برند شما را ارتقا می‌دهند. یک وب سایت که عکس‌های درجه یک و عالی از شرکت و خدمات آن را ارائه می‌دهد، به اعتبار آن شرکت نزد بیننده می‌افزاید. این موضوع می‌تواند به فروش محصولات یک شرکت بسیار کمک کند. از نظر بیننده، ارزش هر محصول، تا حد زیادی به تصویری که از آن می‌بیند بستگی دارد. پس با یک تصویر نامطلوب، مشتری احساس می‌کند آن محصول ارزش وجه پرداختی را ندارد! و به همین سادگی ممکن است تعداد مشتری‌های شما بسیار کاهش یابد.

عکاسی صنعتی برای هر رسانه‌ای متفاوت است. به طور مثال عکسی که قرار است در وب سایت قرار بگیرد با عکسی که قرار است چاپ شود، متفاوت خواهد بود. این دو رسانه، نیاز به دو رویکرد متفاوت در عکاسی دارند. اما یک عکاس با چندین سال تجربه به راحتی تفاوت این رویکردها را متوجه شده؛ و بر اساس نتیجه مورد انتظار شرکت، خروجی متناسب با آن را تحویل خواهد داد. این نکته از این نظر حائز اهمیت است که شرکت‌ها از عکاسان خبره و باتجربه استفاده کنند.

انتخاب و بکارگیری یک عکاس صنعتی

عکاسی صنعتی یک تخصص و مهارت حرفه‌ای است. بنابراین نباید آن را به یک فرد آماتور بسپارید و از او نتایج عالی انتظار داشته باشید. همیشه با دیدن نمونه کارهای قبلی عکاس، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که او فردی باتجربه است یا خیر. در حالت ایده‌آل، او باید نمونه کارهای متنوع در چند زمینه مختلف داشته باشد. این بدان معناست که او توانایی گرفتن عکس‌های مختلف برای هر دو کمپین آنلاین و چاپی را دارد.

بیشتر بخوانید  5+1 ترفند افزایش فالوور اینستاگرام + معرفی یک ابزار کاربردی
اهمیت عکاسی صنعتی در افزایش فروش چیست؟
5 (100%) 1 vote

Design

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *